Říjen 2008

Kytice

30. října 2008 v 16:35 | ^^Aprillia BubbleBear^^ |  Films

Režie: F. A. Brabec
Rok výroby: 2000
Motto: Filmový příběh odehrávající se od jara do zimy a během osmi desetiletí lidského života.

For my SB

30. října 2008 v 15:05 | ^^Aprillia BubbleBear^^ |  Info
No... takže ted mě většina z vás asi ukamenuje :) ano ano omlouvám se... vím že sem říkala že sem budu chodit o víkendech a vás sb tak navštěvovat.. Bohužel asi sem si něco nalhávala že to tu budu stíhat i přes to všechno co mě v nové škole čekalo.. Za ty dva měsíce sem přidala sotva deset ubohých článků.. prostě když přijedu na víkend domů nemám absolutně čas na blog.. a nebo není nálada, nápady.. takže prosím přijměte všichni moje hlubokou omluvu :)

No a ted k tomu proč tento článek píšu.. Moje milovaná SBčka :)
řada z vás opět zrušila blogy a nebo ste mi napsali (což absolutně chápu, protože bych udělala totéž), že když sem se u vás přes měsíc neukázala tak že si mě smažete.. Takže.. prostě začnu od znovu .. od této chvíle už nemám žádné SB.. samozřejmě až na Gabču tu ale nepovažuju za sb ale za milovanou osůbku :).. takže sbčka.. dvě nebo tři z vás tento blog stále navštěvovali i za mé nepřítomnosti a to pravidelně... takže pokud budete chtít být stále mími sb tak napište pod tento článek.. já se budu snažit odčinit ty dva měsíce.. ALE.. nečekejte že k vám budu chodit třeba třikrát týdně to opravdu není v mích silách.. čekejte mou návštěvu jednou dvakrát do týdne.. ale pokud i přesto moji nejvěrnější z nejvěrnějších chcete být stále spátelení nebráním vám :)
Takže je tu jen jediná podmíka... brát na vědomí můj intr :D tot vše :)

Genius filmu

30. října 2008 v 10:16 | ^^Aprillia BubbleBear^^ |  Záhady, katastrofy, lidé atd..
Steven Spielberg

Steven Spielberg se narodil 18. prosince roku 1946 v Cincitanii v Ohiu. Jeho otec byl elektroinženýr, jeho matka koncertní pianistka. Kvůli práci svého otce, se musel v dětství často stěhovat (za zmínku stojí např. Haddonfield, Scottsdale, Silicon Halley.), což neprospívalo jak jeho výsledkům ve škole, tak vztahu jeho rodičů, kteří se i díky tomu nakonec rozvedli. Když jako chlapec objevil filmovou kameru svého otce, začal natáčet dětské vláčky. Po té, co začal chodit do školy natočil dokonce několik amatérských filmů s vědeckofantastickými náměty.Otec však chtěl ze svého syna mít vědce a jeho nadšením pro filmy opovrhoval. Naopak matka Stevena podporovala. Dokonce mu dovolila vybudovat si v obývacím pokoji miniaturní kino. První plnohodnotný film Steven natočil ve čtrnácti letech. Jmenoval se ÚTĚK NIKAM. Trval zhruba třičtvrtě hodiny a pojednával o válce. Jeho druhým (opět na téma války) filmem byla BOJOVÁ JEDNOTKA. Zároveň to byl jeho první film promítaný ve skutečném kině. Na vstupném vydělal Steven svůj první honorář - 100 dolarů.3. dizajnek

29. října 2008 v 21:36 | ^^Aprillia BubbleBear^^ |  Layauts
No tak nejdřív sem jako téma dala From First To Last...

no pak sem to změnila na Not Alone..

no a asi to ještě změnim do konce prázdin pokud to stihnu :D.. myslela sem že to tu rozjedu tenhle týden a prd... vůbec nestíhám.. omlouvám se, hodim sem nějakej článek s ojasněním a tak..

Můj momentální top music seznam...

17. října 2008 v 19:30 | ^^Aprillia BubbleBear^^ |  Music
... aneb jaké songy si musím pustit když zapínám mp4 :)

Anti-Flag - This Is the End (For You My Friend) ↓↓


Kleopatra VII.

12. října 2008 v 21:49 | ^^Aprillia BubbleBear^^ |  Záhady, katastrofy, lidé atd..
Kleopatra VII.

Kleopatra VII. se narodila roku 69. př. n. l. a byla třetí dcerou krále Ptolemaia XII., kdo byla její matka, není jisté, ale předpokládá se, že se jednalo o sestru Ptolemaia XII. Protože se jedná o nejznámější Kleopatru,vyskytuje se v literatuře i pouze pod jménem Kleopatra, někdy Kleopatra Egyptská. Ačkoli se o ní tvrdí, že nebyla příliš krásná, zejména její velký, typicky řecký, nos byl často kritizován, měla obrovské charisma. Byla velmi zdatným a rázným politikem. Kleopatra byla jmenována spoluvladařkou svého otce, Ptolemaia XII., počátkem roku 51 př. n. l. V této době ji podle dobových záznamů bylo sedmnáct let a podle egyptského práva byla již zletilá. Pravděpodobně v květnu téhož roku Ptolemaios XII. zemřel. Podle jeho závěti se stala královnou spolu se svým bratrem Ptolemaiem XIII., kterému bylo deset, maximálně dvanáct let. Spoluvláda znamenala v tehdejších podmínkách Egypta manželství.
Již v srpnu 51 př. n. l. se vztahy mezi Kleopatrou a radou vyhrotily, jelikož ji prohlásila na nelegitimní a docílila zrušení panictví nad sebou.V té době Kleopatra vládla prakticky sama, na úředních listinách z tohoto období je podepisována pouze ona a mince byly raženy taktéž pouze s jejím portrétem. Kleopatra se v tomto období opírala o moc římské říše, která byla v tomto regionu dominantní. Toto její chování porušovalo ptolemaiovskou tradici, podle které osamoceně vládl král. To vzbuzovalo nelibost, v roce 50 př. n. l. situaci zkomplikovala neúroda způsobená nedostatečnými záplavami Nilu. Dalším nepříznivým faktorem bylo vypuknutí občanské války v Římě a následná Pompeiova žádost o obilí. Kleopatra nemohla tuto žádost odmítnout, přesto vypuklo v Egyptě povstání. Proto v roce 49 př. n. l. byla nucena utéci z Egypta.

Ashley Sky

7. října 2008 v 16:03 | ^^Aprillia BubbleBear^^ |  Jiné

John Hock

7. října 2008 v 15:35 | ^^Aprillia BubbleBear^^ |  Jiné


Sami Evergreen

7. října 2008 v 15:30 | ^^Aprillia BubbleBear^^ |  Jiné

Dokumentace :D

5. října 2008 v 19:15 | ^^Aprillia BubbleBear^^ |  My photos
To byla v Poděbradech taková "pout" :D byli tam tři atrakce a střelnice :D
S mojí první spolubydlačkou Markétkou :) ↓